Namų kino galimybės

0

Namų kino sistema – puiki galimybė ne tik pagerinti televizoriaus atkuriamą garsą, tačiau ir apsupti save erdviniu garsu, kuris leidžia jausti veiksmą, vykstantį aplink. Žmonės, ieškantys kokybiškos namų kino sistemos yra priversti rinktis tarp laidinės arba belaidės garso sistemos. Žinoma, abu šie variantai turi savų pliusų bei minusų, apie kuriuos ir pabandysime Jums trumpai papasakoti šiame straipsnyje.

Laidinė namų kino sistema

Laidinę namų kino sistemą sudaro namų kino stiprintuvas bei pasyvios kolonėlės, kurių skaičius dažnai priklauso nuo paties sistemą komplektuojančio žmogaus. Dažniausiai žmonės renkasi jau standartu tapusią 5.1 namų kino sistemos konfiguraciją, kurią sudaro dvi priekinės, centrinė, dvi erdvinės kolonėlės bei aktyvi žemų dažnių kolonėlė. Tokia sistema dažnai tenkina didžiosios daugumos poreikius, todėl žmonės renkasi būtent ją. Žinoma, egzistuoja daug daugiau įvairių namų kino sistemų konfiguracijų, leidžiančių į žiūrimus filmus pasinerti dar labiau. Tokios sistemos įprastai skiriasi tik erdvinių kolonėlių skaičiumi bei išdėstymu. Iš esmės – kuo daugiau erdvinių kolonėlių, tuo namų kino sistema tampa tikroviškė bei paliekanti didesnius įspūdžius. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad šio tipo namų kino sistemos reikalauja laidų išvedžiojimo, todėl apie tai reikėtų pagalvoti dar tik įsirenginėjant būstą. Namų kino sistemos širdimi laikomų namų kino stiprintuvų asortimentas taip pat yra gana platus, todėl daugybė žmonių dažnai užduoda sau klausimą – kaip gi išsirinkti tinkamą? Norint išsirinkti tinkamą namų kino stiprintuvą reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokio funkcionalumo žmogus tikisi, kiek kolonėlių planuoja prie stiprintuvo jungti bei kokios tos kolonėlės yra. Dažnai didelės bei reiklios kolonėlės reikalauja daugiau galios, todėl ir stiprintuvas atitinkamai turėtų būti pajėgus joms minėtos galios suteikti užtektinai. Kolonėlių skaičius turėtų būti ne didesnis nei kanalų skaičius namų kino stiprintuve, todėl rinktis reikėtų atsakingai. Daugelis žmonių užduoda klausimą, ar laidinė sistema yra kažkuo pranašesnė už belaidę? Iš esmės taip. Nors šio tipo sistema ir reikalauja papildomų instaliacijos darbų bei užima daugiau vietos, tačiau laidinė namų kino sistema dažniausiai turės daug kokybiškesnį garso atkūrimą bei daugiau galimybių renkantis jau minėtą namų kino sistemos konfiguraciją bei kolonėlių skaičių.

Belaidė namų kino sistema

Namų kino galimybės, Denon Store

Šiais laikais bevielėmis namų kino sistemomis yra ne kas kita kaip soundbar garso sistemos. Nepaslaptis, jog šio tipo garso sistemos taip pat turi galimybę erdvinio garso kolonėlių pajungimui, todėl jos ir yra priskiriamos namų kino sistemų kategorijai. Tokią galimybę gali padėti įgyvendinti „Polk Audio MagniFi Max SR“ ar „Denon DHT-S716H“ garso sistemos. Žinoma, erdvinio garso kolonėlių pajungimo galimybę turi toli gražu ne visi soundbar‘ai, tačiau rinktis vis tiek yra iš ko. Soundbar namų garso sistemų pranašumas – kompaktiškumas bei atskirų sistemos dalių sujungimas tarpusavyje bevieliu ryšiu. Tai reiškia, kad nereikia jokio tiesioginio laido nei žemų dažnių kolonėlės, nei erdvinių kolonėlių pajungimui. Nepaisant savo kompaktiško dydžio, soundbar namų kino sistemos taip pat atkuria visus pagrindinius erdvinio garso formatus, todėl galima drąsiai teigti, jog šios sistemos taip pat yra pilnavertis namų kino sistemos variantas. Tai taip pat yra puikus sprendimas tiems, kurie apie namų kino sistemą pagalvojo jau baigus būsto įrengimo darbus, neturintiems galimybės atlikti laidų išvedžiojimo, arba tiems, kurie ieško kompaktiško sprendimo, leidžiančio pasinerti į kokybišką mėgstamiausių filmų skambėjimą. Deja, tačiau šiandien dienai yra tik 5.1 arba 3.1 namų kino konfiguracijos, kurias gali sukurti soundbar garso sistema.