Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?

0

Nepaslaptis, jog skirtingi gamintojai naudoja skirtingas medžiagas garsiakalbių gamyboje. Skirtingos medžiagos gamyboje yra naudojamos tikrai ne atsitiktinai. Natūralu, jog visos medžiagos pasižymi tam tikromis savybėmis, darančiomis įtaką garso atkūrimui bei suteikiančiomis garsui specifinį braižą. Taigi, kokios medžiagos yra naudojamos garsiakalbių gamyboje ir kokias savybes garsui tai suteikia?

Canton

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

Šis vokiečių gamintojas jau ilgą laiką stengiasi garsui suteikti ryškumo bei aštrumo. Būtent todėl ir medžiagos yra parenkamos siekiant suteikti skambėjimui skardesnį braižą. Pradinės klasės šio prekės ženklo kolonėlių serijos, tokios kaip „SP“, „GLE“ ar „ERGO“ turi įmontuotus žemų bei vidurinių dažnių garsiakalbius, kurių membranos yra pagamintos iš aliuminio. Aliuminis pasižymi lengvumu, tačiau yra sąlyginai kietas, todėl garsiakalbiai turi galimybę judėti greitai bei tiksliai. Vis dėlto garsas išlieka šaltesnis, kietesnis bei aštresnis.

Aukštesnės „Canton VENTO“ serijos garsiakalbiai jau yra pagaminti iš titano. Titanas pagal savo savybes yra ženkliai kietesnis už aliuminį, todėl iš esmės šios medžiagos parinkimas tik padaro šį specifinį skambėjimo braižą dar intesyvesniu. Aukščiausios „REFERENCE K“ serijos kolonėlių garsiakalbių membranos jau yra gaminamos iš volframo bei keramikos. Šių medžiagų kombinacija dar labiau užtvirtina kieto skambėjimo spalvą, tačiau keramikos suteikiamas svoris reikalauja garsiakalbių gamyboje naudoti didesnius bei didesnę trauką turinčius magnetus, kurie ir užtikrina greitą bei itin tikslų judėjimą. Aukštadažnių gamyboje gamintojas „Canton“ taip pat naudoja aliuminį, keramiką bei kitus kietą skambėjimą suteikiančius elementus.

Dali

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

Gamintojas „Dali“ visose savo gaminamų kolonėlių serijose naudoja medžio pluošto garsiakalbių membranas. Šios medžiagos parinkimas yra minkšto bei šilto skambėjimo priežastimi. Medžio pluoštas yra minkštas, lankstus bei lengvas elementas, todėl ir garse tas akivaizdžiai atsispindi. Priežastis, kodėl šis gamintojas pasirinko būtent medžio pluošto membranas slypi skandinaviškame klimate bei ten gyvenančių žmonių garso suvokime. Skandinaviškas klimatas yra gana atšiaurus, todėl atliktas tyrimas parodė, jog ten gyvenantys žmonės daug labiau vertina šiltą bei jaukumu pasižymintį skambėjimo braižą. Medžio pluošto sukuriamas šiltas bei jaukus skambėjimas ir yra priežastis, kodėl „Dali“ kolonėlės yra taip vertinamos bei mėgstamos ne tik stereo, tačiau ir namų kino sistemų pasaulyje. „Dali“ kolonėlių aukštų dažnių garsiakalbiai įprastai yra gaminami iš šilko, tačiau aukštesnės „Opticon“, „Rubicon“ bei „Epicon“ serijos turi įmontuotus ir hibridinius aukštadažnius. Šis inžinerinis sprendimas jaukų bei šiltą skambėjimą papildo skaidrumu, taip suteikdamas garsui papildomo tikslumo.

Focal

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

Focal gamintojas jau nuo seno garsėja kaip itin tikslų bei kiek kietesnį skambėjimo braižą propaguojantis gamintojas. Šis prancūzų garso įrangos milžinas yra užpatentavęs begalę įvairiausių technologijų, liečiančių garsiakalbių membranų gamybą. Pradinio lygio „Chora“ kolonėlių serija yra papuošta išskirtiniais melsvos spalvos garsiakalbiais, kurių membranos yra gaminamos iš perdirbto anglies pluošto bei termoplastinio polymero. Abi šios medžiagos pasižymi lengvumu bei kietumu, todėl tas atsispindi ir pačiame skambėjime. Populiariausia šio gamintojo „Aria“ serija turi įmontuotus gelsvus lino bei stiklo pluošto garsiakalbius, kurtus pagal garsiąją „Sandwitch“ technologiją. Šių medžiagų kombinacija suteikia skambėjimui natūralumo bei šiek tiek aštrumo. Todėl „Focal“ kolonėlės yra ypač vertinamos tų, kurie ypač mėgstą klasikinę ar instrumentinę muziką. Aukštadažnių gamyboje „Focal“ taip pat turi kuo pasigirti. Aukščiausios šio prekės ženklo kolonėlių serijos „Kanta“, „Sopra“ bei „Utopia“ turi integruotus berilio aukštadažnius. Ši medžiaga yra neįtikėtinai lengva bei atspari aplinkos veiksniams, todėl skambėjimas tiesiog stebina savo skaidrumu, natūralumu bei tikslumu.

Polk Audio

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

Amerikiečių gamintojas „Polk Audio“ garsiakalbių membranų gamybai prioritetą skiria sintetinėms medžiagoms. Populiariausia šio gamintojo „Signature“ serija turi įmontuotus polipropileno garsiakalbius. Šis standus bei chemiškai atsparus plastikas užtikrina šių garsiakalbių ilgaamžiškumą. Šio gamintojo kolonėlių atkūriamas skambėjimas yra vidutinio kietumo, todėl taip pat yra itin vertinamas namų kino sistemų pasaulyje. Kitų serijų „Polk Audio“ kolonėlės taip pat turi panašų skambėjimo braižą, tačiau skiriasi atkūriamo garso tikslumas. Pavyzdžiui naujoji „Legend“ serija atkuria ženkliai tikslesnį garsą.

Sonus Faber

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

Italų gamintojas „Sonus Faber“ jau nuo seno siekia išgauti kuo natūralesnį bei tikslesnį skambėjimą. Būtent todėl šio gamintojo gaminamų kolonėlių garsiakalbių membranos yra gaminamos iš popieriaus. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad „Sonus Faber“ gaminamų garsiakalbių membranos yra pagamintos iš tos panašios medžiagos kaip ir „Dali“ gaminamų kolonėlių garsiakalbiai, tačiau skirtumas yra akivaizdus. „Sonus Faber“ garsiakalbių membranos yra gaminamos iš stipriai suslėgto bei kieto popieriaus. Garsiakalbių membranos yra suslėgtos taip stipriai, jog net ir palietus jaučiasi, kad pačios membranos yra iš tiesų kietos. Stiprus minkštos medžiagos suslėgimas sukuria vidutiniško kietumo medžiagą, todėl ir pats skambėjimas yra būtent toks. Trumpiau tariant, „Sonus Faber“ kolonėlių skambėjimas nėra nei per kietas, nei per minkštas. Jis yra praturtintas harmonija bei balansu.

Wilson

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

„Wilson“ kolonėlių garsiakalbių membranos taip pat yra gaminamos iš sintetinių medžiagų. Būtent toks medžiiagų parinkimas yra švelnaus, tačiau gana tikslaus skambėjimo priežastimi. „Wilson“ kolonėlės yra gana populiarios namų kino sistemų pasaulyje būtent dėl savo universalaus skambėjimo braižo. Žinoma, šių kolonėlių išskirtinumas yra kiek prigesinti aukšti dažniai, todėl kolonėlių malonu klausytis net ir itin ilgą laiką.

„Sonus Faber Gravis“ – Galimybė praturtinti skambėjimą prabangiu bosu

Iš kokių medžiagų yra gaminami skirtingų gamintojų garsiakalbiai?, Denon Store

Prabangių garso kolonėlių gamintojas „Sonus Faber“ jau ilgą laiką projektuoja bei kuria išskirtiniu dizainu bei neįtikėtina garso kokybe pasižyminčius produktus. „Sonus Faber“ gamintojo kuriamos kolonėlės yra pelniusios ne vieną garsų apdovanojimą bei, žinoma, pripažinimą visame pasaulyje.

Prabangių garso kolonėlių gamintojas „Sonus Faber“ jau ilgą laiką projektuoja bei kuria išskirtiniu dizainu bei neįtikėtina garso kokybe pasižyminčius produktus. „Sonus Faber“ gamintojo kuriamos kolonėlės yra pelniusios ne vieną garsų apdovanojimą bei, žinoma, pripažinimą visame pasaulyje.

„Sonus Faber“ neseniai pristatė naująją „Gravis“ žemų dažnių kolonėlių seriją. Šiam gamintojui žemų dažnių kolonėlių projektavimas ir gamyba tikrai nėra kažkas naujo. Jau 1986 metais „Sonus Faber“ pristatė savo pirmąją žemų dažnių kolonėlę, kuri ne tik susilaukė didelio dėmesio, tačiau ir tapo įrodymu, kad gamintojas juda teisinga linkme. Ilgus metus tobulinti inžineriniai sprendimai bei technologijos galop virto naująja „Sonus Faber Gravis“ žemų dažnių kolonėlių serija. „Gravis“ seriją sudaro penki skirtingi žemų dažnių kolonėlių modeliai, kurie užtikrina tinkamą pasirinkimą tiek paprastam naudotojui, tiek ir tikram melomanui. „Gravis“ žemų dažnių kolonėlės yra klasifikuojamos kaip galingiausi ir aukščiausiai klasei priklausantys modeliai. Dizaino prasme, vos pažvelgus į šiuos žemadažnius susidaro prabangos ir išskirtinumo įspūdis, kurį netrukus papildo ir sodrus, gilaus boso skambėjimas. Būtent žemų dažnių skambėjimo mikštumas ir yra priežastimi, kodėl šios itališkos žemų dažnių kolonėlės yra puikiai tinkamos ne tik namų kino, tačiau ir stereo garso sistemoms.

Gravis

Inžinerine prasme, „Sonus Faber Gravis“ žemų dažnių kolonėlės turi ne vieną pranašumą bei išskirtinumą. Itin svarbu paminėti tai, jog visi „Gravis“ serijos žemadažniai yra visiškai uždaro tipo, o tai reiškia, jog šios kolonėlės neturi korpuse įmontuotų fazoinvertorių. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog šis inžinerinis sprendimas gali daryti neigiamą įtaką žemų dažnių intensyvumui, tačiau iš tiesų yra priešingai.

Vietoj fazoinvertoriaus įmontuotos pasyvios membranos yra judinamos korpuso viduje susidariusio oro slėgio. Šis pasyvių membranų judėjimas leidžia išjudinti orą dar labiau, tuo pačiu išvengiant pašalinių rezonansų. Kitaip tariant, uždaro korpuso „Gravis“ žemų dažnių kolonėlės atkuria daug muzikalesnį bei minkštesnį garsą, lyginant su fazoinvertoriniais žemadažniais. Aukščiausios serijos „Gravis VI“ žemadažnis taip pat turi integruotą ir valdymą išmaniaja programėle, kuri leis valdyti šios kolonėlės skambėjimą nuotoliniu būdu, o tai tėra įrodymas, jog gamintojas siekia ne tik kokybiško garso, tačiau ir inovatyvių technologijų. Dizaino prasme, „Sonus Faber Gravis“ žemų dažnių kolonėlės primena meno kūrinius. Žinoma, kolonėlės dizainas priklauso nuo šios serijos modelio, tačiau visas kolonėles sieja vienas ir tas pats bruožas – natūralių medžiagų panaudojimas.