Pastaruoju metu Europoje vis didesnio populiarumo susilaukiančios „Dali” prekės ženklu pažymėtos garso kolonėlės neseniai papildė savo gaminamų prekių asortimentą naujos kartos „Opticon MKII” kolonėlėmis.
Atsinaujinęs dizainas
Vos pažvelgus į naujasias „Opticon MKII” garso kolonėlės iškart yra matomi akivaizdūs kolonėlių dizaino pokyčiai, kuriuos išduoda kur kas griežtesnės kolonėlių linijos, aštresni kampai bei, žinoma, šiek tiek pasikeitusios spalvos. Bene didžiausias atnaujintos kolonėlių versijos dizaino pokytis – aplink aukštų dažnių garsiakalbį esanti apdaila. Senosios „Opticon” versijos kolonėlėse buvusią sidabro spalvos aukštų dažnių garsiakalbio apdailą pakeitė juodos spalvos apdaila, kuri padeda išlaikyti kolonėlių sukuriamo vaizdo estetiką bei, žinoma, elegantiškumą.
Kupolinį aukštų dažnių garsiakalbį supantis konstrukcinis elementas nuo šiol yra papuoštas baltos spalvos linijomis, suteikiančiomis kolonėlių įvaizdžiui modernumo. Žinoma, atsinaujinusios kolonėlių versijos pokyčiai taip pat palietė ir riešutmedžio spalvą. Tai reiškia, jog iki šiol buvusi šviesesnė riešutmedžio spalva buvo pakeista kiek tamsesne, „Oberon” kolonėlių serijos gamyboje naudojama medžio spalva.
Naujoji serija – mažiau kolonėlių modelių
Nors įprastai garso kolonėlių gamintojai kiekvieną atnaujintą kolonėlių seriją papildo naujais modeliais, tačiau šįkart danai pasielgė priešingai. Akivaizdus to pavyzdys – sprendimas netęsti „Dali Opticon 5” kolonėlių modelio gamybos. Sunku pasakyti, kodėl gamintojas nusprendė priimti tokį sprendimą. Tačiau panašu, jog tam didelę įtaką padarė ir kiek mažesnis šio modelio populiarumas. Vis dėlto „Dali Opticon 5” garso kolonėlės buvo tarpinis variantas tarp lentyninių bei grindinių kolonėlių. Todėl įprastai klientai buvo linkę rinktis arba „Opticon 2” arba „Opticon 6” kolonėlių modelius.
Technologija, padedanti išlaikyti garso dinamiką
Ne paslaptis, jog „Dali Opticon” kolonėlių serija yra gerai žinoma dėl natūralaus, minkšto bei dinamiško garso atkūrimo, kurį padeda sukurti medžio pluošto garsiakalbiai, kurie yra gaminami naudojant specialią SMC technologiją. Ši technologija leidžia gaminti specialios struktūros garsiakalbių magnetus, kurie yra sudaryti iš smulkių magneto granulių. Tokio tipo magnetai leidžia išlaikyti kur kas mažesnę garsiakalbio vidaus temperatūrą dėl mažesnės magneto bei ritės trinties. Būtent tokiu būdu yra išlaikomas garso natūralumas bei sumažinamas pašalinių garso iškraipymų kiekis.
Didelę įtaką skambėjimui taip pat daro ir hibridinis aukštų dažnių garsiakalbis, kurį sudaro tiek šilko membraną turintis kupolinis, tiek ir plėvelinis aukštadažniai. Šilko membraną turintis garsiakalbis yra atsakingas už aukštesnius vidurinius dažnius, tuo tarpu plėvelinis garsiakalbis rūpinasi ypač aukštų dažnių atkūrimu. Visa šių hibridinių aukštadažnių struktūra yra visapusiškai pritaikyta plačiai garso sklaidai, kuri padės tiksliu garsu užpildyti net ir pačias didžiausias patalpas. Žinoma, nereikėtų pamiršti, jog hibridinius garsiakalbius turi visos „Dali Opticon MKII” serijos kolonėlės, išskyrus „Opticon 1” bei „Opticon 2”. Visgi šių lentyninių kolonėlių korpusai yra kiek mažesni, todėl ir garsiakalbių struktūra turi būti kur kas mažesnė.
„Dali Opticon MKII” garso kolonėlių skambėjimo braižas
Kaip jau buvo minėta anksčiau, „Dali Opticon MKII” garso kolonėlės pasižymi minkštu, dinamišku bei natūraliu skambėjimu, kuris kuo puikiausiai tinka ne tik bet kokio stiliaus muzikai, tačiau taip pat ir pilnavertiškam filmų įgarsinimui. Tai reiškia, jog šio modelio kolonėles galima drąsiai naudoti tiek stereo, tiek ir namų kino garso sistemoms.
Bene didžiausią įtaką pačiam „Dali Opticon MKII” kolonėlių serijos skambėjimo braižui daro rusvos spalvos medžio pluošto garsiakalbiai, kurie jau yra tapę tikrų tikriausia „Dali” gamintojo vizitine kortele. Medis – puikias akustines savybes turinti medžiaga, pasižyminti lengvumu. Lengvos, tačiau tvirtos žemų bei vidurinių dažnių membranos juda greitai ir tiksliai, o būtent tai ir leidžia garsui išlaikyti šiltą bei ausims malonų garsą.